II. FOKÚ VÍZKORLÁTOZÁS VERESEGYHÁZON

2026. június 29. 12:30

A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kezdeményezésére, a továbbra is fennálló rendkívüli hőség, a csapadékmentes időjárás és a rekordszintű vízfogyasztás miatt Cserháti Ferenc polgármester 2026. június 28-tól visszavonásig II. fokú vízkorlátozást rendelt el Veresegyház közigazgatási területén.

A döntés célja a kiterjedt vízhiány megelőzése, valamint a folyamatos és biztonságos ivóvízellátás fenntartása.

A II. fokú vízkorlátozás ideje alatt kérjük a lakosságot és a gazdálkodó szervezeteket a vízfogyasztás további csökkentésére.

Tilos:
– automata öntözőberendezések működtetése,
– közterületek locsolása és járdák, utak mosása,
– gépjárművek tömlős mosása,
– medencék feltöltése,
– minden tömlős locsolás és vízhasználat a település teljes területén.

A napi 10 m³ átlagfogyasztást meghaladó gazdálkodó szervezeteket kérjük, hogy vízfogyasztásukat legalább 10%-kal csökkentsék.

Az intézkedésre a DMRV Zrt. kezdeményezése alapján, a vonatkozó jogszabályi rendelkezések szerint került sor.

Kérjük a lakosság együttműködését és felelős vízhasználatát annak érdekében, hogy Veresegyházon mindenki számára biztosítható maradjon az ivóvízellátás, és a már kialakult ellátási problémák mielőbb megszűnhessenek.

Köszönjük megértésüket és együttműködésüket!

II.fokú vízkorlátozás elrendelése.pdf
Veresegyház Széchenyi Terv Plusz