A Veresi Tájház méltó otthonra lelt a Luther utcában, ahol Veresegyház múltja és hagyományai tovább élhetnek. A korábbi helyszín, a Városi Múzeum épülete közel két évtizeden át adott otthont a helyi népviseletnek és népi élet tárgyainak, ám az épület állapota idővel olyan mértékben romlott, hogy a felújítása elkerülhetetlenné vált. A hosszú évek alatt összegyűjtött pótolhatatlan néprajzi értékek ideiglenesen raktárba kerültek, míg végül egy új helyszínen nyílt lehetőség a hagyományok bemutatására. 2021 augusztusában a Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes és Veresegyház múltja hivatalosan is beköltözhetett az új Tájházba, amely azóta is a helyi örökség megőrzésének és bemutatásának fontos központja.
„1990-től az országot és a szülőföldet járva sokfelé tapasztalatot gyűjtöttem, a legtöbb kistelepülésen néprajzi kiállítást, falumúzeumot nyitottak. Így jött az ötlet, miért ne lehetne nekünk is egy tájházunk, mikor épü letünk is van hozzá. Éveken keresztül vitték a tájház gazdag néprajzi kiállításának és egyben a település kulturális életének hírnevét a hozzánk látogató vendégek."
HAJDI JÓZSEFNÉ HUSZAI MARGIT ALAPÍTÓ
Szabóné Vank Erzsébet, a Városi Múzeum munkatársa legelső szóra beállt a hagyományőrzők mellé és részt vállalt a helyiségek berendezési munkáiban.
A felkérésre miért is mondtam volna nemet, hisz veresegyháziként emlékeimben még mindig elevenen él gyermekkorom falusi életformája, a parasztházak és berendezési tárgyaik képe, én is egy ilyen házban születtem. Örömmel tölt el a Tájház gazdagsága, mindaz a tárgyi emlék, amelyek még Margit néni által kerültek ide és itt édesanyám hagyatéka is méltó helyen van. Amit mi itt csináltunk, abba mindannyian beleadtuk az alázatunkat, a
szívünket és a lelkünket – mondta Erzsike az átadó ünnepség alkalmával.