Tájékoztatás - A 2024. június 26. szerdán elmaradt szúnyoggyérítés pótlására

• 2024.07.18.
  • Nyitólap hírei

Tájékoztatás

A 2024. június 26. szerdán elmaradt szúnyoggyérítés pótlására 2024. július 22-én (hétfőn) kerül sor Veresegyház Ligetek városrészen.

Kérjük az ott lakókat, hogy az elővigyázatosság érdekében a kezelés ideje alatt (napnyugta utáni órától hajnalig):

• Ne tartózkodjanak a kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében.
  • Takarják le, vagy ne tároljanak a szabadban élelmiszereket, evőeszközöket, szárított ruhákat, gyerekjátékot.
  • Közvetlenül a kezeléskor és az azt követő egy órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőző berendezéseket kikapcsolni.
  • Fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni a kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket.

A földi meleg- ködös kijuttatású szúnyogirtó szer (Deltasect Plus 1,2 ULV) a kijuttatott enyhe mennyiségben (0,6 liter/hektár) az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes. A hatóanyag néhány óra alatt lebomlik.

A szúnyoggyérítő kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vizeket!

A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák!

Együttműködésüket előre is köszöni Veresegyház Város Önkormányzata!